Абітурієнтам

Термін подачі документів продовжено!

Сьогоднішнє українське суспільство, як ніколи, потребує допомоги і духовного пробудження. Повернення до своїх духовних основ неможливе без знання власного культурного та духовного коріння. Невід’ємною і найважливішою складовою нашої культурної спадщини є церковна культура. Нашими прадідами були створені неперевершені шедеври сакральної архітектури та іконопису.

Ікона відкриває заклопотаному і тривожному світові люблячий лик Бога. Вона є вікном у духовний вимір, Ікона по-особливому уприсутнює та являє нам Христа, Богородицю і святих, та допомагає спілкуватися з ними. На жаль в наш час багато втрачено в розумінні та відчутті ікони. Нам необхідно відкрити для себе богословські глибини та культурне коріння ікони, і тоді вона відкриє образ Божий в нас самих, допоможе збагнути, хто ми є і як нам жити.

Можливо хтось із вас має Богом даний талант до іконописання, та ікона була для нас поки що далекою і закритою? Можливо ви вже пробували малювати образи, та не все розуміли і не все вдавалося? А можливо хтось уже пише ікони та розписує церкви, однак хотів би підвищити свій богословський та мистецький рівень?

Така можливість з’явилася. В Дрогобичі при інституті Пресвятої Трійці, де готують вчителів християнської етики, катехитів та дяків-регентів, діє також факультет церковного мистецтва, який сприятиме відродженню сакрального мистецтва як важливого елементу духовності, відкриттю культурної спадщини для виховання сучасних і майбутніх поколінь; забезпечуватиме виховання нової генерації творців священного мистецтва під опікою Церкви, допомагатиме художникам, які в даний час розписують храми, здобути або підвищити богословську і спеціальну освіту та виявити таланти серед вірних: священиків, богословів, катехитів, художників, які змогли б проявити себе як іконописці.

Запрошуються священики, семінаристи, художники, іконописці, катехити та всі, хто бажає здобути або поглибити знання з теорії чи практики іконопису віком від 16 рр. Попередні спеціальні вміння та навички не обов’язкові.

Перелік документів, для вступу на факультет церковного мистецтва:

  • Рекомендація від парафіяльного священика;
  • Копія паспорта (свідоцтва про народження);
  • Документ про освіту;
  • Медична довідка форми 086 У;
  • Чотири фотокартки 3Х4 см;
  • Заява на ім’я ректора (за зразком);
  • Анкета-автобіографія (за зразком);
  • Папка для паперів;
  • Для групи практичного іконопису представити оригінали або світлини власноруч виконаних мистецьких робіт.

Зарахування проводиться за результатами співбесіди. Початок навчання – початок серпня.

Детальніша інформація за тел. (244) 3-04-37; т. моб. 0985323093, (о. Михайло Олійник). e-mail: mykhajlo.olijnyk@gmail.com